Logo

Anasayfa
Proje Hakkında
Proje Organizasyon Yapısı
Bölgeler
Faaliyetler
Destek Hizmetleri
------------------------------------
Medya Galerisi
Faydalı Bağlantılar
Bize Ulaşın
Katılımcılarımızdan
------------------------------------
Veritabanı / Forum
Proje Takip
Haftalık İlerleme Raporu
 

Duyurular

Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi'nin Kapanış Etkinliği 9 Nisan 2009'da gerçekleşti
Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi'nin Kapanış Etkinliği 9 Nisan 2009'da, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, TESK Başkanı Bendevi Palandöken ve diğer birçok üst düzey yetkilinin katılımyla Ankara Hilton Otel'de gerçekleşti.
 
Ankara Sertifika Töreni
   

20 Şubat 2009 tarihinde TESK Otel'de TESK Başkanı Sayın Bendevi Palandöken'in katılımıyla düzenlenen törende Ankara'da eğitim ve danışmanlık hizmeti alan kadınlara sertifikaları verildi.

 
Kendi işini kuran kadınlarımızın sayısı 255'e ulaştı
20 Mart 2009 tarihi itibariyle proje kapsamında eğitim alan kadınlarımızdan 255 girişimci kendi işini kurmuştur.
 

 

 

Son Güncelleme:
10/04/09

Kadın Girişimciliğini Destekleme
Ordu ve Amasya Valilikleri Kadın Girişimci adaylarına mikro kredi imkanı sağlladı
resim_091_21.jpgAmasya ve Ordu Valilikleri, her iki ilde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  tarafından yürütülen Avrupa Birliği’nin finanse ettiği Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi çerçevesinde düzenlenen eğitimleri başarıyla tamamlayan ve iş planı hazırlayan kadın girişimci adaylarına kendi işlerini kurmak için  mikro kredi sağladı. Kişi başına 15,000 YTL tutarında, sıfır faizli ve ilk iki yılı ödemesiz olmak üzere 5 yıl vadeli olarak verilen krediler kadınların iş yerlerinin sahibi olmalarını ve istihdam sağlamalarını hedefliyor.  
Devamını oku...
 
Berrin Havaleoğlu: "İş Geliştirme Eğitimlerine katılmayı iple çekiyorum"
berrin_havaleoglu-2.jpgOnbeş yıldır Manisa’da giyim, ev tekstili, çeyiz, dekorasyon ve organizasyon  üzerine kendi işini yapan Berrin  Havaleoğlu bir yandan başarılı bir girişimci olarak kadın girişimci adaylarına örnek olup onlarla deneyimlerini paylaşırken, diğer yandan da Kadın Girişimciliğini Destekleme Eğtim ve Danışmanlık Hizmetleri çerçevesinde İş Geliştirme Eğitimlerinden yararlanmayı dört gözle bekliyor. 
Devamını oku...
 
Tuğba İşgüzar Adana ESOB'a kaydını ücretsiz yaptıran ilk kadın girişimci oldu
tugbasicil.jpgAvrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) çatısı altında Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (ESOB) tarafından yürütülen Kadın Girişimciliğini Destekleme eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sertifikasını alan Tuğba İşgüzar,  Adana ESOB’a ücretsiz kaydını yaptıran ilk kadın girişimci oldu.   
Devamını oku...
 
Nesrin Ev Hamur İşleri'nin sahibi Nesrin Çağlayan markalaşmak ve şube açmak istiyor
nesrin_caglayan-3_3.jpgEvli ve iki çocuk annesi Nesrin Çağlayan aile bütçesine katkıda bulunabilmek için çalışan olarak başladığı  iş yaşamında eşinin de desteği ile kısa sürede kendi işinin sahibi oldu. Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi’nin Uşak ayağında  Kadın Girişimcilere örnek olan ve onlarla deneyimlerini paylaşan Nesrin Ev Hamur İşleri’nin sahibi Çağlayan, şimdi artık markalaşmanın ve Ege bölgesinde şubeler açmanın hayalini kuruyor.   
Devamını oku...
 
"Kendi işimin patronu ve kadınların çalışma hayatına atılmalarının teşvikçisi olmaktan mutluyum"
reyhan_kurnaz-3.jpgYiğit Kahvaltı Salonu’nun sahibi Manisalı Kadın girişimci  Reyhan Kurnaz, kendi işinin patronu olarak Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi çerçevesinde kadınların  iş hayatına girişimci olarak atılmalarını teşvik etmenin ve onlarla tecrübelerini paylaşmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.   

 

Devamını oku...
 
Kadın Girişimciler Ağı ilk meyvesini verdi
kgd_logo_155b.jpgKadın Girişimciliğini Destekleme projesi kapsamında, ESOB’lara ve bağlı odalarına üye esnaf ve sanatkar kadınların 17-18 Temmuz 2008 tarihinde Ankara’da düzenlenen çalıştay sırasında kurdukları Kadın  Girişimciler Ağı ilk meyvelerini vermeye başladı.  
Devamını oku...
 
İşini Geliştirmek için Kadın Girişimciliğini Destekleme Eğitimlerine Katıldı

fotoraf-0009_1.jpg "Ben çocukluğumdan beri hep bir spor salonu sahibi olmayı istedim. Şimdi sekiz aylık bir spor salonu işletmecisiyim”. Bu sözler genç girişimci Nihal Aymen’e ait.  Aymen, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun çatısı altında Amasya Esnaf ve Sanatkaralar Odası tarafından sağlanan  Kadın Girişimciliğini Destekleme hizmetlerinden faydalandı.

Devamını oku...
 
Ordulu Kadın Girişimciler Sertifikalarını Aldılar
resim_091_2.jpgOrdu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (OESOB) tarafından Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) çatısı altında yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi kapsamında 216 kursiyer eğitimleri tamamlayıp sertifikalarını aldı. 
Devamını oku...
 
Adanalı Kadın Girişimciler Mikro Kredi Müjdesi Bekliyor
leylaakgn.jpgAvrupa Birliği  tarafından finanse edilen, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından yürütülen ve Adana’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) tarafından gerçekleştirilen Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi kapsamında girişimcilik eğitimini tamamlayan beş kadın  girişimci adayı, mikro kredi başvurusu yaptı.  
Devamını oku...
 
ESOB Başkanları Hollanda ve İsveç'ten Yeni Fikirlerle Döndü
img_3263.jpg       Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi kapsamında ikinci çalışma ziyareti 9-13 Haziran 2008 tarihleri arasında Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Genel Sekreter Naci Sulkalar ile 12 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanının  katılımı ile Hollanda ve İsveç’e düzenlendi.  Ziyaret sırasında, esnaf ve sanatkarlık alanında faaliyet gösteren teşkilatlarla bilgi ve tecrübe alış verişinde bulunan TESK ve ESOB yöneticilerinden oluşan heyet özellikle kadın girişimciliğini geliştirme faaliyetleri ve sanatçılara girişimcilik eğitimi sağlanması konularında yeni fikirler edindiler.                                                                                     
Devamını oku...
 
Esnaf ve sanatkar kadınlar Kadın Girişimciler Ağı'nı kurdu

img_1306.jpgKadın Girişimciliğini Destekleme Projesi kapsamında,  25 ilde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının yönetim ve denetim kurullarında yer alan girişimci kadınlar, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun  (TESK) öncülüğünde, kadın girişimci adayları ile girişimci kadınları  desteklemek amacıyla Kadın Girişimciler Ağı’nı kurdu. Odaların yönetim ve denetiminde yer alan esnaf ve sanatkar kadınlar,Proje illerinde bulunan Kadın Girişimciliğini Destekleme Merkez Yöneticileri, Proje Asistanları ve girişimci kadınlarla 17-18 Temmuz’da Ankara’da ilk kez  yapılan Kadın Girişimciler Ağı çalıştayında bir araya geldiler.  

Devamını oku...
 
Kadın Girişimciliğini Destekleme Proje Direktörü:" Geleceğinizi ellerinize alın"
dsc_7971.jpgKadın Girişimciliğini Destekleme Proje Direktörü ve ECORYS Uluslararsı Başkan Yardımcısı Julia Djarova, kadınlara geleceklerini kendi ellerine almaları çağrısında bulunarak; “Bunun karşılığını göreceksiniz ve elde ettiğiniz sonuçlar daha da tatmin edici olacak,” dedi.  17-18 Temmuz’da Ankara’da birincisi yapılan Kadın Girişimciler Ağı çalıştayına katılan Djarova,  Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi’nin web portalı kadindestek.com’a verdiği özel röportajda,  projenin beklenen sonuçlarından bahsederekTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve 25 proje ilinde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlikleri (ESOBlar) bünyesinde kadın girişimci adaylarına ve girişimcilere sürekli hizmet sağlanmasına  dönük bir yapı oluşturulmasının hedeflendiğini söyledi.  
Devamını oku...
 
Prof. Yıldız Ecevit; "Anadolu'da kadın girişimciliğinin gelişmesi için daha uygun bir iklim var"

dsc_0011.jpgOrta Doğu Teknik Universitesi (ODTÜ) Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi ve ODTÜ Kadın Çalışmaları Ana Bilim Dalı Başkanı Profesör Dr. Yıldız Ecevit, kadın girişimciliğinin gelişmesi için Anadolu’da, büyük şehirlere göre, daha uygun bir ortam olduğuna inandığını söyledi.  

17-18 Temmuz’da Ankara’da birincisi yapılan Kadın Girişimciler Ağı çalıştayına katılan Ecevit, Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi’nin web portalı kadindestek.com’a verdiği özel röportajda, kadınları girişimci olmaya teşvik etmenin en iyi yolunun onlara başarılı kadın girişimci örneklerini göstermek olduğunu söyledi.  

Devamını oku...
 
Kadın Girişimciler Ağı Çalıştayı 17-18 Temmuz'da Ankara'da yapılacak
kgd_logo_155b.jpgKadın Girişimciliğini Destekleme Projesi kapsamında yer alan 25 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ve Birliklerinin (ESOB) yönetim ve denetim kurullarında üye olan 250’den fazla kadın, Kadın Girişimciliğini Destekleme hizmetlerinden yararlanan kadın girişimci adaylarına ve işletme sahibi kadınlara destek olmayı hedefleyen bir iletişim ve işbirliği ağı oluşturmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...
 
"Varlığımı ispatlamak için Kadın Girişimciliğini Destekleme eğitimlerine katıldım"
tokat_5_2.jpg54 yaşındaki Serap Omcacıoğlu, hikayesine ; “20 sene önce evimde örgü sektöründe üretime geçtim. Üretirken öğrendim, öğrenirken çalıştım, krediler aldım ve ardından yeni makineler ve malzemeler aldım,” diye başladı.
Devamını oku...
 
207 Adanalı Kadın Girişimci Adayı Eğitimlerini Tamamlayıp, Sertifikalarını Aldı
mutlu_girisimciler_3.jpgAdana Esnaf ve Sanatkarlar Birliği bünyesinde bulunan Kadın Girişimciliğini Destekleme Merkezi’nde girişimcilik eğitimi alan 207 kadın, 10 Temmuz’da Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (AESOB) düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.  
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sonuçlar 32 - 62 / 65

 

 

TESK

ECORYS

CFCU

 

 

Kadın Esnaf ve Sanatkarlar İletişim Ağı

 

İşbirliği yaptığımız kuruluşlar

Uluslararasi Lions Dernekleri 118 Y Yönetim Çevresi Federasyonu, Kadin Girisimciligini Destekleme Projesi çerçevesinde kadin girisimcilerimize mentorluk hizmeti vermektedir.

TESK ile Habitat İçin Gençlik Derneği’nin işbirliği çerçevesinde Kadın Girişimciliğini Destekleme Merkezleri’nin hizmetlerinden yararlanan kadınlar, Habitat İçin Gençlik Derneği,
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Microsoft’un desteği yürütülen “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” projesi çerçevesinde bilgisayar eğitimlerinden yararlanmaktadır.