Logo

Anasayfa
Proje Hakkında
Proje Organizasyon Yapısı
Bölgeler
Faaliyetler
Destek Hizmetleri
------------------------------------
Medya Galerisi
Faydalı Bağlantılar
Bize Ulaşın
Katılımcılarımızdan
------------------------------------
Veritabanı / Forum
Proje Takip
Haftalık İlerleme Raporu
 

Duyurular

Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi'nin Kapanış Etkinliği 9 Nisan 2009'da gerçekleşti
Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi'nin Kapanış Etkinliği 9 Nisan 2009'da, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, TESK Başkanı Bendevi Palandöken ve diğer birçok üst düzey yetkilinin katılımyla Ankara Hilton Otel'de gerçekleşti.
 
Ankara Sertifika Töreni
   

20 Şubat 2009 tarihinde TESK Otel'de TESK Başkanı Sayın Bendevi Palandöken'in katılımıyla düzenlenen törende Ankara'da eğitim ve danışmanlık hizmeti alan kadınlara sertifikaları verildi.

 
Kendi işini kuran kadınlarımızın sayısı 255'e ulaştı
20 Mart 2009 tarihi itibariyle proje kapsamında eğitim alan kadınlarımızdan 255 girişimci kendi işini kurmuştur.
 

 

 

Son Güncelleme:
10/04/09

Kadın Girişimciliğini Destekleme
Samsunlu Kadın Girişimciler Kadın Girişimci Destekleme ve Kültür Derneği'ni kurdu
dscn1097.jpgSamsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlikliği bünyesinde düzenlenen, Kadın Girişimciliğini Destekleme Eğitimleri tamamlayan girişimci kadınlar, aralarındaki dayanışma ve iletişimi sürdürmek amacıyla Samsun Kadın Girişimci Destekleme ve Kültür Derneği’ni (KAGİD) kurdu.

Kadın Girişimciliğini Destekleme Eğitimleri Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi çerçevesinde veriliyor.  Avrupa Birliği’nin finansal destek sağladığı Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından 25 ilde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlikleri aracılığı ile yürütülüyor.  

Proje Teknik Destek Birimi Ekip Lideri Jurgen Henke,  Ekip Lideri Yardımcısı Zeliha Ünaldı Öztürk ve Samsun Merkez Yöneticisi Ersin Erdoğan’ın katılımı ile 3 Eylül 2008 günü Samsun KAGİD üyeleri ile düzenlenen çalıştayda, derneğin etkinliklerinin ve faaliyetlerin çeşitlendirilmesi sağlandı. 

dscn1090.jpgBaşkanlığına kursiyerlerden Nigar Bora’nın seçildiği KAGİD, ilk faaliyetini 2-3 Ekim tarihlerinde Samsun’da bir “El Sanatları Pazarı” düzenleyerek gerçekleştirdi.  

Dernek başkanı Bora, El Sanatları Pazarı konusunda; “Burada hem kendi becerilerimizi sergileme hem de pazarlama ve müşteri çekme konularında öğrendiklerimizi uygulama fırsatı bulduk. Faaliyetlerimize devam etmek, iş deneyimlerimizi artırmak, ve ürünlerimize gelen taleplere göre yenilerini eklemek istiyoruz,” diyerek Proje Teknik Destek Ekibine ve Samsun Belediyesi’ne  verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.  

40 civarında üyesi bulunan KAGİD, düzenlediği etkinlik ile üyelerine, aldıkları eğitim neticesinde ürettikleri el sanatlarını pazarlama, ürün teşhiri, paketleme ve iletişim konusundaki becerilerini uygulamalı olarak sergileme imkanı yarattı.

 
< Önceki   Sonraki >

 

 

TESK

ECORYS

CFCU

 

 

Kadın Esnaf ve Sanatkarlar İletişim Ağı

 

İşbirliği yaptığımız kuruluşlar

Uluslararasi Lions Dernekleri 118 Y Yönetim Çevresi Federasyonu, Kadin Girisimciligini Destekleme Projesi çerçevesinde kadin girisimcilerimize mentorluk hizmeti vermektedir.

TESK ile Habitat İçin Gençlik Derneği’nin işbirliği çerçevesinde Kadın Girişimciliğini Destekleme Merkezleri’nin hizmetlerinden yararlanan kadınlar, Habitat İçin Gençlik Derneği,
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Microsoft’un desteği yürütülen “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” projesi çerçevesinde bilgisayar eğitimlerinden yararlanmaktadır.